VEJO zákazková výroba nábytku


AKO VZNIKÁ KUCHYNSKÁ LINKA NA MIERU

Skúsenosti a profesionalita sú dôležité

A najmä pri výrobe interiérového nábytku na mieru. Ide predsa o Vašu kuchyňu, v ktorej budete tráviť veľa času. Preto by ste sa v nej mali cítiť pohodlne, pozitívne, príjemne a mala by Vám priniesť presne to, čo očakávate. Ideálne je teda osloviť skúseného výrobcu s tradíciou, ktorý používa kvalitné materiály a s ktorého prácou sú spokojní aj ostatní klienti.Začíname osobným stretnutím

V našej firme VEJO je to pravidlo číslo 1. Keď sa s nami skontaktujete a v skratke vysvetlíte, o čo máte záujem, dohodneme si s Vami stretnutie u Vás doma. Je to praktické a ušetríte čas.

Seriózny výrobca nábytku potrebuje naživo vidieť priestor, s ktorým má budúca kuchynská linka ladiť a splynúť. Nasleduje meranie základných rozmerov a zisťovanie ďalších dôležitých detailov. Napríklad, kde je prívod vody a vývod odpadu, v ktorých miestach budú eletrické zásuvky, kam umiestnime digestor a či bude potrebné zohľadniť aj okná, vnútorné parapety, radiátory alebo stupačky.

Elektrospotrebiče

Tie sú samostatnou kapitolou. Každá moderná kuchynská linka má niekoľko spotrebičov. Najčastejšie sa používajú:

Niektoré zariadenia, ako napríklad chladnička, môžu byť vstavané priamo do linky. To znamená, že na dvierkach majú čelo, ktoré je zvyčajne z rovnakého materiálu ako samotná kuchynská linka. Esteticky to vyzerá veľmi pekne, ale je to drahšie riešenie.Podstatné sú detaily

Ak plánujete používať plynovú varnú dosku, jej zástenu neodporúčame robiť z dreva, ani z vysokotlakového laminátu. Nemusela by vydržať vysoké teploty a poškodila by sa. Vhodnejším materiálom sú keramické alebo kamenné kachličky, prípadne kalené sklo. Pri elektroindukčných a sklokeramických varných doskách možno na zástenu použiť všetky spomínané materiály.

Peripetie môže spôsobiť aj obyčajný digestor. Najčastejšie sa používajú dva typy: plochý alebo podvesný digestor a komínový digestor. Veľmi podstatný je princíp, na ktorom odsávajú a filtrujú kuchynský vzduch nasiaknutý pachmi a výparmi. Môže ísť o klasické cirkulačné digestory, o digestory s vývodom pár do komína alebo do exteriéru a o rekuperačné digestory. Ak má Vaša domácnosť vstavanú autonómnu rekuperačnú jednotku, ktorá filtruje vzduch v kuchyni, odporúčame Vám používať rekuperačný digestor. Použitím iných typov odsávačov pár stráca rekuperačná jednotka svoj význam a hlavné poslanie.Dizajn

Keď máme všetky elektrospotrebiče a ich umiestnenie prediskutované, prichádza téma samotného vizuálu. Aká kuchynská linka sa Vám páči? Moderná, alebo skôr rustikálna? Lesklá, alebo matná? Bude mať výklopné, alebo otváracie dvierka? A čo farba a úchytky?

Možno sa Vám zdá, že existuje priveľa variácií, ale netreba sa báť. Zvolíte si farbu a štýl a my Vám zvyčajne do 48 hodín pošleme úvodnú vizualizáciu kuchyne. Pozriete si ju, napíšete nám svoje pripomienky a predstavy a obratom od nás dostanete upravenú verziu. Takáto výmena dizajnérskych návrhov sa zvyčajne zopakuje 4- až 6-krát. Samozrejme, za vizualizácie u nás neplatíte.


Cenová ponuka

Už na prvom osobnom stretnutí sa Vás opýtame, aká je Vaša predstava o investícii do novej kuchyne. Tomu sa potom snažíme prispôsobiť výber konštrukčného materiálu, kovaní, použitých technológií i elektrospotrebičov.

Konkrétnu cenovú ponuku Vám však predstavíme až pri druhom stretnutí, keď máme vzájomne odsúhlasenú vizualizáciu linky. V kalkulácii je zahrnuté všetko. Od materiálov, technológií a práce, cez dopravu až po samotnú montáž priamo vo Vašej domácnosti. Keď ste s cenou spokojní, dohodneme sa na zálohovej platbe vo výške 50 % a po jej uhradení sa automaticky púšťame do výroby.Výroba trvá 5 týždňov

Kvalitná dizajnová kuchynská linka zhotovená na mieru nie je jednoduchý ani lacný projekt. Preto sa pripravte, že ju nebudete mať doma zo dňa na deň. O to viac Vás však poteší, keď ju uvidíte hotovú.

Príprava materiálov a výroba originálnej kuchyne trvá zvyčajne 5 týždňov. Táto lehota sa môže skrátiť alebo predĺžiť v závislosti od veľkosti linky, použitých materiálov, zložitosti projektu a priestorovej náročnosti. Dobrou správou je, že spoločnosť VEJO s Vami komunikuje aj počas výroby jednotlivých komponentov. Vďaka tomu môžete flexibilne meniť alebo upravovať niektoré detaily prakticky až do konca.


Montáž a odovzdanie

Keď je kuchynská linka pripravená, zavoláme Vám, aby sme si dohodli termín a čas montáže. Klientovi sa snažíme vždy prispôsobiť. Ideálne je začať ráno o 8:00 hodine. Inštalácia kuchyne môže trvať celý deň v závislosti od rozmerov nábytku, poschodia v bytovke alebo v paneláku, či je v objekte k dispozícii výťah a od mnohých ďalších faktorov.

Najkrajšia a najemotívnešia fáza prichádza pri odovzdaní hotového projektu. Po kompletnom namontovaní a nafotení linky Vám ju naši montéri oficiálne dajú do užívania. Zároveň Vám ukážu a vysvetlia všetko, čo sa týka údržby, starostlivosti a záruky. Potom sa s Vami telefonicky spojí majiteľ firmy VEJO, aby sa ubezpečil, že je všetko v poriadku a že ste s novou linkou aj s prácou spokojní. Vám už neostáva iné, len uhradiť druhú časť nákladov na výrobu a tešiť sa z novej kuchyne, ktorá rozžiari celú Vašu domácnosť.